Za smrtelnou nehodou může být nepozornost, nikoliv prasklá pneumatika

  12:52
Za tragickou dopravní nehodou ze 17. prosince, při které u Povrlů zemřela řidička jednoho z nabouraných automobilů, může být nepozornost řidiče kamionu. Původně se přitom spekulovalo, že by příčinou nehody mohla být prasklá pneumatika kamionu. Nová informace vyplynula z dosavadního policejního vyšetřování.

Při střetu kamionu a dvou osobních aut u Povrlů na Ústecku zemřel ráno člověk, další skončil s velmi vážným zraněním v nemocnici. | foto: HZS Ústeckého kraje

„Z předběžných výslechů svědků nehody máme poznatky o tom, že se řidič kamionu pravděpodobně plně nevěnoval řízení. Vozidlo jedoucí před ním zastavilo na křižovatce, dávalo znamení o změně směru jízdy a řidič kamionu do něj narazil. Následně přejel do protisměru, kde narazil do protijedoucího vozu,“ sdělila policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Žádné obvinění však dosud nepadlo. „Musíme počkat na závěry znaleckých posudků, což může trvat i několik týdnů. Vyšetřování trvá,“ dodala mluvčí.

Střet kamionu a dvou osobních aut na silnici I/62 mezi Ústím nad Labem a Děčínem si vedle jednoho smrtelného a jednoho těžkého zranění vyžádal ještě tři lehká. Kamion a jeden osobní vůz navíc po nehodě začaly hořet.

U nehody zasahovaly čtyři hasičské jednotky, kromě hašení požáru vyprošťovaly zaklíněné lidi.

Autor: