Kamion se po střetu s osobákem převrátil, silnici zasypal štěrk z návěsu

  12:10,  aktualizováno  31. ledna 8:10
U Bořislavi na Teplicku na silnici I/8 došlo v pondělí dopoledne k nehodě osobního automobilu a kamionu, který se následně převrátil. Uniklo z něj 500 litrů nafty a z návěsu se na komunikaci vysypal převážený štěrk. Silnice byla několik hodin uzavřená.

Doprava na komunikaci byla zastavena kvůli převrácenému kamionu, který vezl štěrk. (30. ledna 2023) | foto: HZS Ústeckého kraje

„Vozy jely za sebou. V jednu chvíli se osobní automobil dostal do smyku a narazil do návěsu před sebou. Ten se rozhoupal, přičemž následně došlo k převrácení,“ popsala průběh nehody policejní mluvčí Ilona Gazdošová.

Osobní automobil skončil mimo komunikaci. Událost se obešla bez zranění.

Na místě zasahovalo několik hasičských jednotek. „Likvidujeme únik provozních kapalin a přečerpáváme naftu z nádrží,“ uvedl v pondělí odpoledne mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Kvůli masivnímu úniku bylo nutné vybagrovat část zeminy u komunikace. Událost řeší i pracovníci příslušného odboru životního prostředí.

Odpoledne na místo dorazil jeřáb, aby vyprostil kamion.

Silnice mezi Bořislaví a Velemínem byla zavřená až do večerních hodin.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: