Stezku v Českém Švýcarsku zasypaly kameny, bude delší dobu neprůchodná

  13:22
Turistickou trasu u vrchu Koliště v Národním parku České Švýcarsko zasypaly o víkendu kameny a písek. Místo je neprůchodné. Ve svahu se navíc nacházejí další velké skalní bloky, které by se mohly uvolnit a dopadnout na cestu.

Zavalená turistická stezka. | foto: Václav Sojka

„Návštěvníci během vycházky narazili na zcela zasypaný úsek červeně značené turistické trasy mezi Pohovkou a Skalní kaplí Kny. Událost nahlásili obsluze turistického informačního střediska v Jetřichovicích,“ sdělil mluvčí parku Tomáš Salov.

Do pohybu se podle něj dala skalní stěna v délce zhruba 12 metrů, přičemž kameny a písek zasypaly turistickou cestu do výšky zhruba 1,5 metru.

„Pracovník strážní služby v sobotu večer cestu kvůli vysokému nebezpečí úrazu uzavřel. Uzavírka je vyznačena v terénu,“ doplnil Salov s tím, že místo je nutné obejít například po značených turistických cestách přes vyhlídku Treppenstein.

„V příštích dnech řícení vyhodnotí geolog a pracovníci skalní čety správy parku, kteří navrhnou další postup pro zprůchodnění zavaleného úseku turistické cesty,“ dodal Salov.

Autor: