Řidič se třemi promile se zaklínil s autem na peronu, smetl ho vlak

  10:14,  aktualizováno  12:00
Více než tři promile alkoholu nadýchal padesátiletý řidič, který v neděli ráno způsobil srážku s vlakem na Chomutovsku. V osadě Zelená vjel osobním autem na nástupiště a zaklínil se tam. Projíždějící nákladní vlak vozidlo následně naboural a tlačil kus po kolejích. Řidič se ještě pokusil z místa utéct.

Opilý řidič se zasekl v obci Zelená autem na peronu, narazil do něj nákladní vlak, který vůz odtlačil mimo nástupiště. (16. června 2024) | foto: HZS Ústeckého kraje

Kolize se stala v osadě Zelená, části obce Málkov, po nedělní půl šesté hodině ranní na trati mezi Kadaní a Dubinou na Chomutovsku.

„Řidič z dosud nezjištěných příčin vjel na peron zastávky, kde zůstal s tímto vozidlem zaklíněn a projíždějící vlak vozidlo srazil. Muž se ještě poté snažil z místa utéci, avšak chomutovští policisté ho zadrželi,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Při dechové zkoušce policisté muži naměřili 3,3 promile. „Řidiče jsme s podezřením na lehké zranění přepravili do nemocnice na kontrolní vyšetření,“ doplnil mluvčí krajské záchranky Prokop Volejník.

Kamera záchranky zachytila trojici hazardující na jedoucím vlaku

Předlékařskou první pomoc muži poskytovali také hasiči, z vozu jej vyprošťovat nemuseli, i když jeho přední část zůstala po srážce s vlakem zcela zdemolovaná. Nehodu nyní vyšetřuje kriminální policie, muže podezírá z ohrožení pod vlivem návykové látky.

Na železniční trati byl od rána kvůli vyšetřování nehody a odstraňování vraku ze železničního náspu omezený provoz, vlaky tam jezdily po jedné koleji a nabíraly až dvacetiminutová zpoždění. Po desáté hodině byl podle informací Českých drah provoz na trase plně obnoven.


Autor: