iDNES.cz

Zanedbaný děčínský skatepark nahradí nové multifunkční sportoviště

  7:08
Na místě současného zanedbaného skateparku a hokejbalového hřiště u zimního stadionu v Děčíně vznikne nové multifunkční sportoviště za téměř 34 milionů. Mělo by ke sportu přilákat více dětí.

Na místě současného zanedbaného skateparku a hokejbalového hřiště u zimního stadionu v Děčíně vznikne nové multifunkční sportoviště za téměř 34 milionů. | foto: Magistrát města Děčín

„Předpokládáme, že přibližně patnáct milionů korun by měla pokrýt dotace od ministerstva školství,“ řekl náměstek primátora Vladislav Raška (Náš Děčín).

Fotogalerie

„Místní areál byl roky v zanedbaném stavu, jsem proto rád, že zde pro obyvatele vznikne nové sportoviště,“ dodal Raška.

V novém areálu budou mít zájemci k dispozici dvě multifunkční hřiště s umělým povrchem, jedno například na malý fotbal, volejbal, nohejbal, tenis či basketbal, druhé na hokejbal a in-line hokej.

Součástí areálu bude také betonový skatepark, šatny, toalety a sprchy. Areál bude mít i umělé osvětlení.

„Multifunkční sportoviště za zimním stadionem bylo hodně diskutované téma. Jsem proto rád, že vznikne. Věřím, že se díky němu podaří v Děčíně přilákat ke sportu více dětí,“ dodal radní pro sport Jakub Houška (Náš Děčín).

Letos bylo například otevřeno workoutové hřiště v Březinách pro venkovní posilování. Hřiště bylo postaveno v rámci akce Tvoříme Děčín.

Další podporou sportu je letošní otevření školních hřišť v odpoledních hodinách či o víkendu pro veřejnost, která si na nich může bezplatně zasportovat.

zpět na článek