Muž vítal nový rok výstřely ze zbraně. Je to bezpečnější než petardy, vysvětloval

  18:44
Poněkud netradičně se rozhodl slavit příchod nového roku muž z Mostu. S pocitem, že se jedná o bezpečnou oslavu, po silvestrovské půlnoci střílel do vzduchu slepými náboji. Na místo přijela policie, která střelce zajistila. Následně ho obvinila z výtržnictví a zabavila mu patnáct legálně držených zbraní. Během incidentu se nikdo nezranil.

Výtržník ze zbraně začal střílet pět minut po půlnoci v ulici Růžová mezi panelovými domy. Policie napsala, že se nejednalo o „nejvhodnější“ způsob oslav i vzhledem k nedávné střelbě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Na místo proto okamžitě vyrazila hlídka.

V momentě jejího příjezdu už dotyčný nestřílel, dlouhou samonabíjecí pušku měl ale pověšenou přes rameno. Policie na místě zjistila, že Mostečan, který držel legální zbrojní pas, vystřílel minimálně 69 slepých nábojů ze tří zásobníků. Registrovanou zbraň policisté na místě odebrali a provedli test na alkohol, který ukázal negativní výsledek.

Muži s airsoftovou pistolí v metru vyděsili cestující, jeden z nich i střílel

„Dalším prověřováním incidentu se ukázalo, že podezřelý je majitelem 15 registrovaných zbraní různého typu. Policisté využili svého oprávnění a všechny střelné zbraně 54letému muži odebrali, a to včetně zbrojního průkazu,“ informoval Václav Krieger z tiskového oddělení ústecké policie.

Podle něj z protokolu vyplývá, že muž zvolil tento způsob oslav, protože ho považoval za bezpečnější než odpalování petard. V případě odsouzení muži hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

31. prosince 2023

Autor: