V Mostě se propadl autobus, silnici podemlela voda z prasklého potrubí

  8:58,  aktualizováno  10:52
Centrum severočeského Mostu ráno postihla rozsáhlá havárie vodovodního řadu. Masivní únik vody podemlel vozovku, která se následně propadla pod autobusem městské hromadné dopravy. Provoz na silnici musel být zastaven, dodávky vody už byly obnoveny.

V díře ve vozovce uvázl autobus. | foto: HZS Ústeckého kraje

Vodovod praskl v blízkosti kruhového objezdu v ulici Josefa Skupy. „Praskl propoj vodovodních řadů,“ konkretizovala mluvčí firmy Severočeské vodovody a kanalizace Iveta Kardianová.

Někteří obyvatelé města proto byli bez vody. „Kolegové nejprve zastavili zásobování a pak došlo k přepojení. Havárie tak nemá dlouhý dopad na zákazníky,“ doplnila Kardianová.

Událost však způsobila velké problémy v dopravě. Vozovka se totiž propadla pod projíždějícím autobusem, který v díře uvázl.

„Autobus jel na lince 30 a před kruhovým objezdem u Luny se náhle propadla zadní část vozidla. Na silnici se vytvořila jáma o rozměru cca 2,5 krát 5 metrů,“ řekl ředitel dopravního podniku Daniel Dunovský.

V autobuse jela zhruba dvacítka cestujících. „Všichni z vozidla vystoupili bez problému, k žádnému zranění naštěstí nedošlo,“ doplnil Dunovský s tím, že na vozidle je odhadovaná škoda ve výši asi 50 tisíc korun.

Silnice je zatím v obou směrech uzavřená, zastávky autobusu „Most, J. Skupy“ nebudou v provozu, cestující mohou využít náhradní zastávku „Most, PRIOR“. Autobusy MHD na linkách číslo 30, 12, 20, 22, a 17 budou jezdit do odvolání po objízdné trase tř. Budovatelů, J. Seiferta a Čs. Armády, poté se napojí na původní trasu.

Autor: