Nákaza zbrzdila opravu centra Mostu, radní zrušili architektonickou soutěž

  7:08
Centrum města Most se zatím proměny k lepšímu nedočká. Radní totiž kvůli očekávanému nepříznivému ekonomickému vývoji zrušili architektonickou soutěž, která měla za úkol vtisknout moderní tvář hlavní třídě Budovatelů v části od OC Central směrem k Prioru včetně přilehlých veřejných prostor.

Mostečtí radní kvůli očekávanému nepříznivému ekonomickému vývoji zrušili architektonickou soutěž, která měla za úkol vtisknout moderní tvář hlavní třídě Budovatelů v části od OC Central směrem k Prioru včetně přilehlých veřejných prostor. | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

Město chce zrušením soutěže ušetřit pro letošní rok necelé dva miliony korun. V příštím roce by úspora mohla dosáhnout až 15 milionů.

S obnovením a pokračováním příprav architektonické soutěže však počítá radnice v některém z příštích rozpočtových období.

Konečné úpravy prostoru by i poté měly vznikat postupně v jednotlivých etapách a měly by navazovat na plánované opravy kulturního domu Repre a chystanou proměnu nedalekého parku Střed.

Vedení města na svém posledním jednání přesto rozhodlo, že nechá ještě v letošním roce opravit asfaltový povrch úseku od ulice J. Průchy k ulici Moskevská. Práce by měly navázat na rozsáhlou rekonstrukci celé třídy Budovatelů, která právě teď probíhá ve směru od dopravního podniku k OC Central.

„V návaznosti se zrušením soutěže jsme se rozhodli nechat opravit na daném úseku alespoň povrch,“ doplnil náměstek mosteckého primátora Marek Hrvol (ProMOST) s tím, že se v těchto dnech řeší dopravní situace a nové vodorovné dopravní značení.

Příprava by měla být hotová na přelomu srpna a září, aby plynule navázala na rekonstrukci právě opravované části ve směru od dopravního podniku.

Rekonstrukce posledního, nově přidaného šestého úseku třídy vyjde městskou pokladnu na více než 11,5 milionu korun. Celková suma na opravy komunikace třídy Budovatelů se tak vyšplhá na částku 49,5 milionu korun s daní.