Nejen modernizace nástupišť. V Lovosicích se chystá oprava nádražní budovy

  10:08
Nádražní budova v Lovosicích projde kompletní rekonstrukcí. Práce navážou na právě probíhající modernizaci nástupišť, náklady jsou vyčísleny zhruba na 195 milionů korun. Oprava má začít v dubnu příštího roku a skončit o rok později v srpnu.

Takto má vypadat nádražní budova v Lovosicích po modernizaci. | foto: vizualizace: Správa železnic

„Dojde k úpravě vnitřních dispozic tak, aby se zlepšila funkčnost veřejných prostor. Zateplením projde jak obvodový plášť, tak i střechy. Další úsporu provozních nákladů přinese rekonstrukce zdroje vytápění, rozvodných sítí a elektroinstalací. U budovy pak vznikne parkoviště a místa pro jízdní kola,“ uvedla Nora Eberl Friebová, mluvčí Správy železnic, která je investorem akce.

Současná nádražní budova v Lovosicích byla podle ní postavena v roce 1968 v rámci přestavby celé stanice. „Zajímavou stavbu s vestibulem kolmo ke kolejím navrhl známý architekt Josef Danda. I přes celkovou opravu zůstane zachován její původní ráz,“ dodala Eberl Friebová.

Současné práce na lovosickém nádraží mají hlavně zlepšit dostupnost cestování lidem s omezenou pohyblivostí. Všechna čtyři nástupiště proto budou nově bezbariérová, a to díky výtahům. V rámci rekonstrukce dojde také na předělání podchodu. Prodlouží se až do Máchovy ulice a bude mít nové osvětlení.

Součástí projektu je rovněž renovace rozhlasového zařízení, informačního a orientačního systému, instalace nových světel či kamerového systému. Vše má přispět k vyššímu komfortu cestujících. Práce vyjdou na téměř 440 milionů korun, hotové by měly být na konci letošního roku.

26. července 2023

Autor: