Dopravu v Lounech ztíží uzavírka části páteřní trasy, omezení potrvají rok

  7:04
Ode dneška se musejí řidiči v Lounech připravit na velmi výrazné dopravní komplikace. Kvůli výměně zastaralého vodovodního a kanalizačního potrubí se totiž uzavře část páteřní trasy skrz město v ulici 28. října. Uzavírka má trvat rok.

Ulice 28. října v Lounech. | foto: Miroslava Strnadová, MF DNES

Práce jsou rozděleny do několika dílčích etap, rezidentům bude umožněn příjezd ke garážím a domům.

Nejde o komplikace jen pro místní obyvatele nebo ty, co chtějí městem projet. V lokalitě se nachází základní škola a řada rodičů je zvyklá své děti přivážet přímo ke škole. To nebude po celý příští školní rok možné. Vjet tam bude moci jen dopravní obsluha, například zásobování.

V první etapě, která startuje právě dnes, bude uzavřen úsek od kruhového objezdu u Penny marketu po ulici Václava Majera. Pro řidiče bude hlavní objízdná trasa od Prahy ulicí Rybalkovou, Na Horizontu dál ulicí Rakovnickou, případně Vladimirskou. Od Černčic se budou řidiči směřováni do ulice Husova.

Podle Severočeské vodárenské společnosti (SVS), která je investorem celé akce, je předpokládaný termín dokončení v srpnu 2023.

„Vodovod se bude vyměňovat v délce 540 metrů, kanalizace v délce 392 metrů,“ uvedl mluvčí společnosti Mario Böhme s tím, že je nutné také vybudovat celkem 61 přípojek. Stávající vodovod byl vybudován v roce 1936, kanalizace je z roku 1981. Za obnovu zaplatí společnost téměř 17 milionů korun.

První dílčí práce začaly už před měsícem, ale do dopravy výrazně nezasáhly. Kopalo se v chodnících či na okraji silnice. „Položeno máme zatím kolem 50 metrů potrubí,“ dodal mluvčí SVS.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.