iDNES.cz

Litvínov spustí modernizaci čtyř základních škol, žákům prodlouží prázdniny

  12:12
Čtyři své základní školy nechá přes léto za téměř 57 milionů korun zmodernizovat litvínovská radnice. Bezbariérového přístupu či nových odborných učeben se během prázdnin dočkají školy v Podkrušnohorské ulici, v Ruské ulici, v Hamru i v Janově. Asi dvě třetiny nákladů město uhradí z evropských dotací.

ilustrační snímek | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Radnice v posledních letech pravidelně renovovala ročně dvě školská zařízení, která zřizuje. „Dvě z těchto škol se měly opravovat již loni. Tím, že město nedostalo včas rozhodnutí o poskytnutí dotace, modernizují se mimořádně najednou v jednom roce čtyři školy,“ zdůvodnila letošní počet oprav litvínovská místostarostka Erika Sedláčková (KSČM).

Na základní škole v Litvínově-Hamru tak vznikne za téměř 8,5 milionu korun vnější výtah, bezbariérové WC či modernější cvičební kuchyňka, ale i polytechnické, jazykové a přírodovědné učebny.

Škola v Janově vedle bezbariérovosti dostane také odborné učebny, které budou vyhovovat i dětem s částečnou ztrátou sluchu a zraku.

V obou školách dojde i k úpravám datových rozvodů v objektu, vzduchotechniky a elektrorozvodů.

„Zakázky jsou na každé škole rozdělené kvůli dotacím na jednotlivé dodavatele od stavebních prací, nábytku až po IT vybavení. Důležitá tak bude koordinace, aby se nám vše podařilo dokončit během prázdnin,“ upozornil místostarosta Litvínova Karel Rosenbaum (ANO).

Už dnes se nicméně počítá s tím, že na všech čtyřech školách začne nový školní rok až 5. září.

Autor:
zpět na článek