VIDEO: Demoliční nůžky likvidují zchátralý most v centru Litvínova

  16:38
V centru Litvínova postupně padá k zemi most nad Mezibořskou ulicí. Demolice potrvá ještě několik týdnů. Firma předpokládá, že v určitý moment by se mohl ještě likvidovat most starý a zároveň už také stavět nový most.

„Zatím jedeme přesně podle harmonogramu. Dnes jsme měli začít bourat část přímo nad Mezibořskou ulicí, což se také děje,“ řekl v pátek dopoledne stavbyvedoucí Marek Šulc.

Podle něj by hlavní demoliční práce měly být hotové do konce března. „Když pak vezmu v potaz i nutné zemní práce, pak demolice celkově potrvá asi do konce dubna,“ podotkl Šulc.

Most je starý zhruba padesát let. Jeho stav se postupně změnil v havarijní. Právě demolice naplno odhalila prohnilou konstrukci.

„Už na tom byl opravdu špatně. Bylo na čase začít s ním něco dělat,“ uvedl Marek Šulc.

Odhaduje, že se stavbou mostu nového by se mohlo začít zhruba už na začátku března. Minimálně tedy s přípravnými pracemi. 

„Jsme připraveni postupovat tak, že i kdyby ještě nebyla úplně dokončená demolice, tak tam, kde by to šlo, už bychom chtěli začít se stavbou mostu nového,“ doplnil Šulc.

Jedná se o nejnáročnější stavební akci v historii města. Most stojí na páteřní Podkrušnohorské ulici. Řidiči i pěší se musejí vyrovnat s celou řadou omezení. S těmi se přitom počítá až do konce září 2022.

Projekt má město vyjít na zhruba 120 milionů korun. Radnici se podařilo získat dotaci, která má pokrýt až 75 procent nákladů.