Neznámý vandal vylovil ryby v litoměřickém parku a uřezal jim hlavy

  18:40
Zhruba desítku mrtvých a rozčtvrcených okrasných ryb našel při ranní procházce se psem jeden z obyvatel Litoměřic v parku Václava Havla. Někdo ryby vylovil z jezírka, některým uřezal hlavy a zbytky poházel v blízkosti Kulturního a konferenčního centra. Vandala se teď snaží odhalit strážníci.

Některé ryby měly uřezané hlavy. | foto: archiv města Litoměřice

„Usmrcených ryb bylo několik druhů, některé okrasné, ale byli mezi nimi i kapříci,“ uvedla Eva Břeňová z litoměřické radnice s tím, že na poházené mrtvé ryby úřad upozornilo i několik dalších obyvatel.

V parku je umístěna jedna z kamer městské policie, ale ta přímo čin nezaznamenala. „Park není dostatečně osvětlen, na kameře nebylo nic vidět,“ řekl ředitel městské policie Jiří Králík.

Strážníci podle něj prověří kamerový záznam v rozsahu několika hodin, zda na něm neodhalí nějaké podezřelé chování. Zároveň se na prostor parku začnou více soustředit a budou ho častěji kontrolovat.

Radnice pak vyzývá i občany, pokud si něčeho podezřelého všimli, aby městskou policii kontaktovali. „Jsou činy, které by neměly nikomu procházet,“ poznamenala Břeňová.

Autor: