Muž z Lounska střílel na ulici. Na síti se prezentoval s pistolí a oslavoval Putina

  15:38,  aktualizováno  16:05
Muž v Libčevsi u Loun střílel z domu na ulici, pak se zamkl v bytě. Policie se s ním nejprve pokoušela komunikovat, po zhruba hodině a půl ho zadržela zásahová jednotka. Celý incident se obešel bez zranění.

„Těsně před patnáctou hodinou zásahová jednotka za pomoci násilí vstoupila do bytu, tam zadržela sedmačtyřicetiletého muže. Budou s ním provedeny nutné procesní úkony a o dalším postupu budeme informovat,“ sdělila policie.

Policisté přijali oznámení o střelbě ve 13:15. Hlídky následně na místě zajišťovaly bezpečný perimetr. Povolán byl vyjednavač.

Podle informací redakce muž střílel náhodně.

Dům, ze kterého muž střílel, se nachází v centru obce, v podstatě naproti obecnímu úřadu. Je v něm asi deset bytů.

O možném nebezpečí informovala občany také obec, řekl starosta Tomáš Ekrt. Doplnil, že incident o střelbě nahlásili policii lidé ze sousedství.

Na Facebooku má muž na profilové fotografii v ruce pistoli a hlásí se k SPD, přičemž má v galerii i společný snímek s šéfem tohoto hnutí Tomiem Okamurou. Za partaj neúspěšně kandidoval do obecního zastupitelstva.

Před pár dny na sociální síti sdílel také status oslavující ruského prezidenta Vladimira Putina. Zároveň zde má citát: „Všichni lidé jsou špatní, dokud je nutnost nepřivede k tomu, aby byli dobří.“

Místní o zadrženém muži mluví jako o bezproblémovém. „Fajn chlap. Inteligentní,“ sdělila redaktorce serveru iDNES.cz například jedna z obyvatelek Libčevsi.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,