Je mrtvý, zoufal si po nehodě opilý mladík s ježkem v ruce. Ten přitom žil

  14:28
Ústečtí dopravní policisté řeší kuriózní dopravní nehodu. V ní figurují dvacetiletý řidič, láhev rumu a ježek coby domácí mazlíček. Z karambolu vyvázli všichni bez zranění.

ilustrační snímek | foto: Záchranná stanice Pavlov

K na první pohled běžné dopravní nehodě došlo v neděli dopoledne v Ústí nad Labem, její okolnosti policisté zveřejnili až nyní.

Dvacetiletý řidič vozidla VW Passat jel ve směru od ulice Panská do ulice Malá Hradební a narazil do před ním jedoucí octavie, která zastavila na světelné křižovatce.

Když policejní hlídka kontrolovala dvacetiletého řidiče, který stále seděl ve vozidle, nestačila se divit. Z auta se linul silný zápach alkoholu, na sedadle řidiče ležela prázdná láhev od bílého rumu. A řidič v ruce svíral ježka. „Na dotaz policistů, zda je zraněn, odpověděl, že ne, že mu umřel domácí mazlíček – ježek. Policisté se mu snažili vysvětlit, že ježek, kterého má v ruce, je živý a hýbe se,“ popsala tisková mluvčí Veronika Hyšplerová.

Mladík nedokázal vůbec s policisty souvisle komunikovat. Při dechové zkoušce, se kterou souhlasil, nadýchal 2,76 promile. Test na drogy byl negativní.

Vzhledem k jeho stavu, kdy se nemohl koordinovaně pohybovat, putoval mladík do nemocnice na vyšetření a následně k vystřízlivění na záchytnou stanici. Živý a zdravý ježek byl převezen do ústeckého útulku, kde si jej majitel může vyzvednout.

Mladík je v současné době podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu vysoká pokuta a zákaz řízení.

Autor: