Krušnohorští záchranáři pomáhali s evakuací desítek cyklistů z lanovky

  10:22
Česká horská služba pomáhala při evakuaci lanové dráhy na německé straně Krušných hor v Bikewelt Schöneck, kde v neděli došlo k neodstranitelné poruše lanové dráhy obsazené především bikery. Na lanovce tak zůstalo viset šestačtyřicet lidí, s jejichž bezpečným sestupem na zem pomáhali i čeští záchranáři.

Čeští záchranáři pomáhali při evakuaci lanové dráhy na německé straně Krušných hor v Bikewelt Schöneck, kde v neděli došlo k neodstranitelné poruše lanové dráhy obsazené především bikery. | foto: Horská služba Krušné hory

„Díky dlouholeté a dobře fungující spolupráci si němečtí kolegové vyžádali také pomoc našich záchranářů sloužících na Bublavě. V přímé spolupráci s kolegy ze sousedního Mühleithenu jim byl přidělen úsek se šesti sedačkami obsazenými devíti lidmi,“ řekl Miroslav Račko, náčelník Horské služby Krušné hory.

Evakuace trvala zhruba dvě hodiny. „Opět se prokázala vysoce nastavená míra profesionality všech složek, které se podílely na záchraně všech 46 osob,“ z hodnotil zásah náčelník Račko.

Krušné hory jsou oblíbené pro rozmanitost aktivit, které v nich mohou turisté i sportovci provozovat. „I z toho důvodu je vysoká míra speciálních dovedností našich členů naprosto nezbytná,“ dodal na adresu krušnohorských záchranářů jejich náčelník Račko.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: