Po sedmi měsících otevřeli nový kruhový objezd v ústeckých Předlicích

  10:58
Řidičům se ráno otevřela několik měsíců budovaná kruhová křižovatka v Předlicích. Už za provozu budou ještě pokračovat dokončovací práce a příští rok v dubnu začne stavba sto metrů dlouhého úseku ulice Majakovského, která však provoz křižovatky neomezí.

„Doprava v této části města se výrazně zjednodušuje a řidiči už nebudou muset kličkovat po objízdných trasách,“ řekl primátor Petr Nedvědický (ANO).

Fotogalerie

Stavba křižovatky ulic Tovární, Hrbovická a Majakovského začala 24. dubna, byla společnou investicí kraje a města a stála více než 34 milionů korun.

Stavba přinesla i zajímavé objevy, třeba sklepy dvou historických domů.

„Jeden byl po levé straně, kdysi tu byla hospoda. Našli jsme i historické tramvajové kolejnice a pražce bývalé trati do Chabařovic,“ přiblížil Zdeněk Pavel ze stavební firmy Strabag.

Na křižovatce ulic Tovární, Hrbovická a Majakovského se protínají ulice vedoucí z centra města k trmické obchodní zóně a na Chabařovice.

Opravu frekventovaného dopravního uzlu město kvůli nepřehlednosti zvažovalo už delší dobu. Přípravné práce začaly v roce 2017 opravou kanalizace a vodovodu.