iDNES.cz

Uspával a zneužíval ženy i dítě, viní muže obžaloba. Hrozí mu až 12 let

  16:58
Krajský soud v Ústí nad Labem začal projednávat případ Jindřicha A. z Děčína, který podle obžaloby ve spánku sexuálně zneužil několik žen a jednu nezletilou dívku. Své praktiky si podle žalobkyně nahrával na telefon a ukládal v počítači, kde záznamy později našla policie.

Jindřich A. v jednací síni Krajského soudu v Ústí nad Labem. | foto: Zuzana Mendlová, MF DNES

Státní zástupkyně Simona Konopáčová viní osmatřicetiletého muže z celkem osmi skutků kvalifikovaných zejména jako znásilnění. Dále je muž stíhaný za zneužití dítěte k výrobě pornografie či nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami.

První žalovaný případ se stal na přelomu let 2011 a 2012, kdy muž podle spisu opakovaně sexuálně zneužíval a uspokojoval se na těle osmileté dívky, která u něj v bytě v tu dobu občas přespávala.

„Poškozená v důsledku sedace (snížení vědomí za pomoci léků) na aktivity nijak nereagovala. Obžalovaný současně tyto aktivity nahrával na svůj mobilní telefon,“ uvedla státní zástupkyně.

Videozáznamy si muž podle ní později uložil do svého notebooku, kde je spolu s dalšími nahrávkami jiných žen v roce 2021 nalezla policie.

Ostatní podobné případy se podle obžaloby odehrály během roku 2020. Obviněný podle spisu uspával ženy, s nimiž se znal, nebo s nimi dokonce nějakou dobu žil, a různě je osahával, masturboval nad nimi a prováděl další sexuální praktiky.

Jakým způsobem snižoval vědomí žen, se však policii nepodařilo zjistit.

Podle obžaloby muž také poškozeným nabízel pervitin a marihuanu, které tehdy sám spolu s alkoholem užíval.

Nic jsem jim nedal, tvrdí obžalovaný

„Všechny ty nešťastné činy jsem prováděl pod silným vlivem drog a alkoholu. Pod vlivem omamných látek, na kterých jsem byl dlouhodobě závislý. Cítím se vinen, že jsem zneužil tvrdého spánku poškozených, ale přísahám, že jsem nikomu nedal jakýkoliv uspávací či znecitlivující prostředek,“ uvedl obžalovaný.

Během soudního jednání se přiznal k pokusu o znásilnění z roku 2018. Tehdy v Maxičkách na Děčínsku sledoval starší ženu na cestě u parkoviště, stáhl jí ramínka šatů, osahával ji na prsou a na břiše. Díky tomu, že se žena aktivně bránila a křičela o pomoc, z místa následně raději utekl.

Jiný případ se stal také v roce 2020, kdy muž podle spisu během návštěvy napadl a znásilnil další ženu v jejím bytě.

Státní zástupkyně navrhuje trest 10,5 roku vězení a ambulantní protialkoholní a protitoxikomanické ochranné léčení a dále propadnutí majetku použitého při trestné činnosti. Verdikt v případu zatím nepadl, hlavní líčení bude pokračovat v září.

zpět na článek