Požár zachvátil papírnu v Košťanech, škoda přesáhne pět milionů korun

  20:48,  aktualizováno  5. září 8:04
Hasičům se v noci podařilo lokalizovat požár haly s papírem v Košťanech na Teplicku, zásah ale nadále pokračuje. Škoda přesáhne podle prvního odhadu pět milionů korun. Příčina vzniku požáru se bude teprve vyšetřovat, sdělil krajský operační důstojník hasičů v Ústeckém kraji Jiří Čapek.

„Stejně jako včera, kdy hořela papírna v Novosedlicích na Teplicku, dnes hoří hala s papírem v Košťanech. Je zasažený celý objekt, včetně střešní konstrukce,“ sdělil v pátek operační důstojník hasičů.

Požár haly byl hasičům nahlášen v pátek kolem 19:15, oheň zasáhl celou budovu a propadla se i střecha. Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu, který je určen mimo jiné pro požáry podnikových areálů a situace, v nichž je nutno koordinovat větší množství hasičů.

„Ve 3:00 byla provedena lokalizace, což znamená, že požár se nešíří, je ohraničen, nicméně stále se musí hasit. Už tam ale není třetí stupeň, tedy z předchozích 14 jednotek je tam nyní sedm a 13 vozů,“ řekl Čapek ráno po 6:30. Zásah potrvá zřejmě minimálně celé dopoledne. 

„Přes den se bude muset vyvézt naskladněný materiál, který se bude muset prolévat a dohasit,“ dodal operační.

Jiná hala s papírem hořela na Teplicku už v noci na dnešek, a to v Novosedlicích, které leží jen několik kilometrů od Košťan. Hasiči tam podle webu krajských hasičů vyjížděli ve čtvrtek zhruba ve 23:00 a s ohněm bojovali téměř do dnešních 05:00. 

Požár balíků papíru v objektu novosedlické papírny likvidovaly čtyři hasičské jednotky. Hasiči papír rozhrabávali a vyváželi nakladačem. Co bylo příčinou vzniku požáru, zatím neuvedli.

Autor: