Ústí se dočká Kanceláře architekta města, fungovat začne na jaře

  13:54
Ještě během jara má v Ústí nad Labem po vzoru řady jiných měst začít fungovat Kancelář architekta města, o jejímž přínosu pro rozvoj krajské metropole se v posledních letech hodně mluví. Plán už nabírá konkrétní obrysy. Půjde o příspěvkovou organizaci města.

Pohled na centrum Ústí nad Labem. | foto: Monika Gordíková, MF DNES

„V tuto chvíli s partnery ve vedení města finišujeme s přípravou kanceláře a připravujeme její zakládací listiny. Bude zřízena během dubna a května,“ řekl ve středu po jednání rady města náměstek primátora Martin Hausenblas (PRO! Ústí).

Kancelář architekta, kterou zastupitelé v minulosti několikrát zamítli, bude řešit z nadhledu odborníků ucelený rozvoj města na desítky let dopředu. 

V Ústí se bude podílet i na přípravě nového územního plánu nebo na přivedení rychlotrati Praha–Drážďany do města, z čehož může mít krajská metropole obrovský přínos.

„Kancelář je důležitá, neboť může vytvářet pro město dlouhodobé strategie, které mají delší trvání než život nás, politiků,“ podotkl Hausenblas.

V letošním roce by kancelář, kterou ale ještě musejí schválit zastupitelé, měla získat ředitele a jednoho až dva zaměstnance. Na šéfa už město připravuje výběrové řízení. Příští rok už má mít šest pracovníků.

„Letos by tak měla stát 1,7 milionu korun a od příštího roku se počítá na její provoz se šesti miliony. Město potřebuje řady studií a koncepčních prací, a ty jí můžeme zadávat,“ dodal primátor Petr Nedvědický (ANO).

Autor: