Hossner nastoupil do kadaňské nemocnice jako jednatel a ředitel v závěru roku 2016. Jeho úkolem bylo zlepšit ekonomickou a personální situaci. Po jeho nástupu a velké finanční podpoře města se podařilo situaci stabilizovat a nemocnice si vybudovala silnou pozici.
„Pan Hossner nemocnici skutečně pozvedl a je konkurenceschopná. Avšak důvodem odvolání byly neshody ohledně dalšího způsobu řízení nemocnice. Nějakou dobu to trvalo a necítili jsme ochotu ke změně,“ vysvětlil Losenický.
Starosta Hossnerovi třeba vytkl, že o zásadních krocích městskou radu dostatečně neinformoval nebo se o nich radní dozvěděli pozdě.
Bodem sváru se stala například koupě obchodních podílů ve společnosti ARC-MED. Ta přímo v Kadani provozovala rehabilitační centrum. V nedalekém Klášterci nad Ohří pak lázeňský dům a restauraci v areálu tamních lázní, přičemž dům patří klášterecké radnici. Firma tam byla roky v pronájmu.
Nemocnice v Kadani se snaží lákat nové doktory, postaví pro ně rodinné domy |
Z kontraktu zveřejněného v registru smluv vyplývá, že za převod podílů kadaňská nemocnice zaplatila 16 milionů korun. „Je to záležitost, o které jsme se dozvěděli nedávno. Smlouva už byla podepsaná,“ uvedl Losenický.
Kvůli tomu odstoupil z dozorčí rady nemocnice starosta Klášterce nad Ohří. „Považuji to za nestandardní transakci,“ uvedl Štefan Drozd (STAN).
Hossnera na pozici jednatele a ředitele vystřídal Martin Krušina. V minulosti v Kadani působil jako vedoucí transfúzního oddělení. Poté nastoupil jako ředitel v nemocnici v Chebu.
Hossner se ke svému odvolání nevyjádřil.