Sportovcům chybí hala. Jirkov ji postaví za více než 150 milionů

  7:08
Radnice v Jirkově připravuje výstavbu víceúčelové sportovní haly. Podle jejího vedení totiž kryté sportoviště ve 20tisícovém městě chybí. Budovat by se mělo začít v příštím roce a hotovo by mělo být v následujícím roce. Projekt zastupitelé zařadili na zářijovém jednání do městského rozpočtu.

Jirkovská sportovní hala má stát na prostranství u 3. základní školy v Nerudově ulici. Půjde o objekt pro více druhů sportů. | foto: Vizualizace: město Jirkov

„Členská sportovní základna v Jirkově je skutečně velká a chybí jí kvalitní sportoviště. Halu by mohla využívat i široká veřejnost a sloužit může i různým organizacím k pořádání kulturních akcí,“ popisuje starostka Jirkova Dana Havlátková Jurštaková (ODS).

Sportovní hala má stát na prostranství u 3. základní školy v Nerudově ulici. Půjde o objekt pro více druhů sportů. Projekt má radnice hotový, do konce roku chce vyhlásit výběrové řízení na zhotovitele.

Předpokládané náklady jsou 153 milionů korun. Část nákladů chce radnice pokrýt z dotace, o kterou má zažádáno. Pokud ji nezíská, stavbu zafinancuje město ze svého rozpočtu.

O nutnosti výstavby sportovní haly se mezi jirkovskými sportovci mluví řadu let. V současné době mají zázemí v před časem opravené školní tělocvičně u ZŠ v Krušnohorské ulici. Tyto prostory jsou ale nedostačující.

„Pokud i rodiče budou vědět, že ve městě je kvalitní sportovní centrum a že jejich děti tak nebudou muset dojíždět jinam, určitě je přihlásí do některého sportovního klubu,“ je přesvědčena starostka.

Tribuna v hale by měla pojmout téměř 400 diváků, do šaten se vejde 160 hráčů. U sportoviště bude také parkoviště pro více než padesát vozidel včetně míst pro odstavení dvou autobusů.

Nová sportovní hala letos vyrostla ve Žďáru nad Sázavou: