Chci dres pro syna bez nohy, lhal muž fotbalistům. Odhalila ho hráčova matka

  6:48
Hodně netradičním případem podvodu se zabýval Okresní soud v Teplicích. Jednapadesátiletý muž žádal fotbalové kluby i přímo hráče, aby zadarmo poslali dres jeho synovi, který je bez nohy. Jednalo se však o lež. Některé získané dresy se navíc snažil prodat. Za své jednání dostal peněžitý trest 40 tisíc korun.

Muž podvodem získal dres například sparťanského brankáře Milana Heči. | foto:  Michal Šula, MAFRA

„Muž vždy tvrdil, že jeho beznohý potomek je velkým fanouškem osloveného klubu či hráče a zaslání dresu by mu udělalo velkou radost. Jednalo se však o smyšlenou informaci vedenou úmyslem vyvolat soucit a docílit vyhovění žádosti,“ popsal soudce Miroslav Čapek.

Verdikt, který má redakce k dispozici, popisuje několik případů spadajících do let 2020 a 2021.

Muž například kontaktoval fotbalovou Spartu s žádostí o dvě tréninková trička útočnice Lucie Martínkové a o podepsaný dres brankáře Milana Heči. Klub mu vyhověl, a utrpěl tak škodu 4 500 korun.

Z firem vyvedla čtyři miliony. Díky dohodě o vině a trestu sedět nepůjde

Jindy napsal přímo záložníkovi Rudolfu Reiterovi, který mu následně také poslal podepsaný dres. Stejně tak učinil i Denis Granečný, jenž tím pověřil svou maminku. Právě ona později objevila dres svého syna na jednom webovém portálu, kde se ho muž snažil prodat.

O trpkou zkušenost se neváhala podělit na internetu a zároveň kontaktovala přímo podvodníka. Ten jí dres následně poslal zpátky.

„Všeho moc lituji. Jsem velký fanoušek a chtěl jsem ty dresy do své sbírky, ale došly mi peníze, a tak mě napadlo nějaké prodat,“ vypověděl muž, jenž žádné děti nemá a živí se jako kuchař v Německu.

Žádostí rozeslal mnohem víc, neúspěšný však byl například u Slavie, po níž chtěl dresy Davida Hovorky, Ondřeje Lingra a Lukáše Masopusta.

„Svým jednáním získal fotbalové dresy v celkové hodnotě 7 500 korun. Zaslány mu pak nebyly fotbalové dresy v celkové hodnotě 15 060 korun,“ shrnul soudce. Verdikt je pravomocný.

Autor: