Obchodník nabízel sazenice konopí, další ukryté rostliny našel pes celníků

  11:20
Při kontrole prodejny smíšeného zboží na Děčínsku objevili ústečtí celníci květináče se vzrostlými rostlinami konopí, z nějž se získává marihuana. Rostliny byly vysoké 10 až 30 centimetrů. Provedený test reagoval pozitivně na kanabis.

Služební pes zavedl celníky na krytou uzavřenou prodejní verandu, kde bylo mezi ostatními květinami dalších 22 květináčů se vzrostlými rostlinami konopí. | foto: Celní správa ČR

„Mobilní hlídka celníků prováděla v uplynulých dnech kontrolu jednoho z obchodů v obci Markvartice. Při vstupu do provozovny hlídka zjistila, že se v nabídce rostlin na pultech u vchodu nachází i osm květináčů s rostlinami konopí,“ uvedl mluvčí ústecké celní správy Jiří Nejedlý.

„Služební pes následně zavedl celníky na krytou uzavřenou prodejní verandu, kde celníci objevili mezi ostatními květinami dalších 22 květináčů se vzrostlými rostlinami konopí,“ upřesnil Nejedlý.

Celkem třicet rostlin konopí pak celníci předali děčínské kriminálce.

Třiatřicetiletého Asiata, který je provozovatelem obchodu, policisté podezírají z přechovávání a z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Obchodníkovi hrozí až pět let vězení.

Autor: