Oprava uzavře pro veškerou dopravu část děčínského nábřeží u via ferraty

  6:38
Na čtyři měsíce se od pondělí uzavře pro autobusovou, nákladní i osobní dopravu část Labského nábřeží v Děčíně. V úseku od oblíbené via ferraty po křižovatku s Tyršovým mostem bude probíhat rekonstrukce 112 let starého poruchového vodovodu a děravé kanalizace. Řidiči proto musí počítat s komplikacemi.
Uvažovaná lanovka by v Děčíně vedla z podzámčí přes Labe na Pastýřskou stěnu...

Oprava vodovodu uzavře na několik měsíců část děčínského nábřeží. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

Práce vyjdou téměř na 12 milionů korun a skončit by měly 31. srpna. Dlouhá oprava přinese řidičům potíže, ale průjezd křižovatky z Tyršova mostu směrem na Dolní Žleb Červený Vrch zůstane po celou dobu stavby zachován.

„Chápu, že pro řidiče bude znamenat tato uzavírka komplikace, nicméně rekonstrukci vodovodu a kanalizace v této lokalitě je nutné provést, je stará sto let a hrozí na ní havárie. Rekonstrukce, která bude technologicky velmi náročná, přispěje k rozvoji našeho města, navazovat na ni totiž bude v budoucnu revitalizace Labského nábřeží,“ řekl primátor města Jiří Anděl (ANO).

Pro řidiče povede objízdná trasa z Tyršova mostu do ulice Tyršova, Radniční na Masarykovo náměstí a odtud ulicí Pohraniční a 2. polské armády na Nový most a dál ulicí Ústecká a Předmostí.

„S Ředitelstvím silnic a dálnic jsme vyjednali, že plánovaná oprava Nového mostu nezačne do té doby, dokud nebude Labské nábřeží opět průjezdné,“ zmínil náměstek primátora Tomáš Brčák (ODS).

Uzavření Labského nábřeží se dotkne také městské autobusové dopravy. V první fázi – od 3. května do 20. června – bude průjezdnost autobusů zachována, od 21. června do 8. srpna nábřežím neprojedou ani autobusy a zpět se budou moci na tuto trasu opět vrátit od 9. srpna. Pro chodce bude průchod zajištěn vždy alespoň po jedné straně komunikace. 

„Během uzavírky městské služby předláždí chodník po pravé straně směrem k Tyršovu mostu,“ poznamenal Brčák s tím, že chodník je ve špatném stavu, proto město zkoordinovalo jeho opravu i nábřeží.

Autor: