Cyklistka při závodu napříč Evropou zastavila v Žatci. Ukradli jí tu doklady

  12:44
V průběhu transkontinentálního ultramaratonu cyklistů Brusel - Burgas zastavila vedoucí závodnice Fiona Kolbingerová na chvíli v Žatci, jenže to neměla dělat. Ukradli jí tu tašku s doklady, platebními kartami a trackerem. O incidentu informovali pořadatelé závodu.

Transcontinental Race 2022 - Fiona Kolbingerová | foto: transcontinental.cc

Přes 4 000 kilometrů dlouhý závod odstartoval v neděli v Geraardsbergenu nedaleko Bruselu. Na start se postavilo 280 ultramaratonců, kteří mají za úkol po vlastní ose bez cizí podpory projet napříč celou Evropou.

Mohou si zvolit jakoukoliv trasu, povinně musí projet pouze předem dané kontrolní body. Celý závod lze všechny závodníky sledovat díky trackerům, které nepřetržitě zaznamenávají do mapy pohyb všech účastníků. Prvním z kontrolních bodů byl úsek horských cest v Krušných horách mezi Loučnou, Krupkou a Děčínem.

Bezpáteřní nespravedlnost, zlobí se Polman. Přišel o vítězství v extrémním závodě

Po jeho projetí se sedmadvacetiletá Kolbingerová rozhodla pro část noci odpočinout v Žatci. Tam záznam z jejího trackeru v 1 hodinu po půlnoci nečekaně zmizel. Pořadatelé o tom okamžitě informovali.

„Fionin tracker se zastavil na nečekaně dlouhou chvíli. Kontaktovali jsme ji dnes brzy ráno - je v pořádku a pokračuje v závodu. Avšak, dnes v 1 ráno někdo ukradl její tašku s osobními věcmi, když v Žatci přespávala. Šla na policii, zablokovala platební karty a rozhodla se pokračovat v závodu,“ uvedli na sociální síti pořadatelé. (webové stránky závodu jsou zde)

Podle nich je závodnice z Drážďan už znovu na trati směrem na Mnichov. Až tam ji ale znovu pořadatelé vybaví přístrojem, aby mohli fanoušci její cestu dál sledovat. Do té doby musí důkazy o své účasti v závodě pořizovat jiným způsobem, aby nebyla diskvalifikována.

Záznam 3. dne trasy Fiony Kolbingerové v aplikaci Strava skončil v Žatci:

Transcontinental Race 2022 - den třetí

Cyklisté mají za sebou po třech dnech průjezd prvním kontrolním bodem v Česku. Další je čeká na hranicích mezi Švýcarskem a Itálií. Poté přes Černou Horu a rumunské Karpaty dojedou do cíle v bulharském Burgasu.

Nejlepší muži se po třech dnech závodu pohybují kolem Mnichova. Mezi ženami byla první právě Kolbingerová, obhájkyně vítězství z posledního uskutečněného ročníku 2019. Trasu tehdy absolvovala za 10 dní, 2 hodiny a 48 minut.

Autor: