Dva případy pobodání. Jeden z obviněných byl po zadržení na psychiatrii

  15:32
Soud poslal do vazby muže, který v květnu v Chomutově pobodal dva lidi. Bezprostředně po činu skončil z rozhodnutí lékaře na psychiatrii. Jakmile ho z ní nyní propustili, policisté ho okamžitě zadrželi a obvinili. Od víkendu se ústečtí krajští kriminalisté zabývají dalším podobným případem. K pobodání došlo v Ústí nad Labem.

Pobodání na Severní Terase má podle policie na svědomí 32letý muž. Soud ho poslal do vazby. | foto: Policie ČR

Chomutovský případ se odehrál 11. května na sídlišti Březenecká. „V jednom z bytů došlo k incidentu, při němž byly zraněny dvě osoby. Ty vyběhly ven, kde je ošetřili přivolaní zdravotníci,“ popsali tehdy policisté.

Jednoho pobodaného s vážným poraněním záchranáři přepravili letecky do ústecké nemocnice a druhého se středně těžkým poraněním sanitou do chomutovského špitálu.

Muž, který pobodal v Chomutově dva lidi, je po zadržení v psychiatrické léčebně

Policisté hned zadrželi podezřelého, jenž byl však následně umístěn do psychiatrické léčebny s tím, že „momentálně není schopen úkonů trestního řízení.“ Z léčebny ho nyní propustili, a proto začali konat kriminalisté.

Třiatřicetiletého muže obvinili z pokusu o vraždu. „Podnět vyšetřovatele k vzetí do vazby státní zástupce i soud akceptovali a obviněný byl umístěn do vazební věznice. V případě soudem uznané viny mu hrozí trest odnětí svobody až do výše 20 let,“ uvedl policejní mluvčí Kamil Marek.

Pobodání kvůli drogám

Vyšetřovatelé navíc řeší další případ. V sobotu krátce před půlnocí se v parku na Severní Terase v Ústí nad Labem strhla rozepře mezi dvěma muži, která vyústila v pobodání jednoho z nich.

„Důvodem konfliktu byly drogy. Dvaatřicetiletý muž následně vytáhl nůž a poškozeného několikrát bodl,“ popsala mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Policie vyšetřuje přípravu vraždy na Děčínsku, podezřelá žena je ve vazbě

Zatímco záchranáři převezli vážně zraněného muže do nemocnice, policisté začali pátrat po pachateli. Z místa totiž utekl. „Na základě popisu se ho podařilo vypátrat a zadržet v neděli v dopoledních hodinách. Nyní čelí obvinění ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu,“ uvedla Hyšplerová.

Soud poslal muže do vazby. Za současné právní kvalifikace mu hrozí trest vězení v rozmezí od deseti do osmnácti let.

V Ústeckém kraji evidují policisté od začátku roku dvě vraždy, pět pokusů a jednu přípravu vraždy. Zatím se všechny případy podařilo objasnit.

Autor: