Chomutov nabízí mladým párům startovací byty, o přidělení rozhodne komise

  8:38
Chomutov nabídne mladým rodinám k pronájmu startovací byty za výhodnější nájemné. Vznikly v bývalé firemní ubytovně, kterou před rokem město odkoupilo za více než deset milionů korun.

„Smyslem je podpořit mladé pracující rodiny a umožnit jim kvalitní bydlení. Byty jsou menší, ale hezké,“ uvedl náměstek primátora Milan Märc (Nový Sever).

O pronájem si budou moci od května či června zažádat jen manželské či partnerské páry, které mají trvalé bydliště v Chomutově a je jim od 18 do 35 let. Další podmínkou je stálé zaměstnání alespoň jednoho z nich.

„Pokud bude zaměstnán u některé městské společnosti či organizace, přinese mu to v žádosti výhodu,“ dodal Märc s tím, že o přidělení bytu bude rozhodovat komise.

Byt budou moci nájemníci obývat maximálně čtyři roky. Město je bude pečlivě vybírat. Jednotky chce pronajmout jen těm, kteří je nebudou devastovat.

Startovací byty jsou bez vybavení a cena za pronájem je stanovena na 65 korun za metr čtvereční. „To je nejlevnější bydlení široko daleko,“ zmínil náměstek.

V první fázi jsou označeny jako startovací byty čtyři bytové jednotky. Do budoucna Chomutov počítá s navýšením jejich počtu. Dříve dům fungoval jako zaměstnanecká ubytovna. Město ho odkoupilo od původního vlastníka za 10,2 milionu korun loni na jaře.

Autor: