Tady policie, lhal zloděj v uniformě. Důchodci vzal trezor s více než milionem

  12:06
Chomutovští kriminalisté dopadli muže, který se vetřel do bytu k seniorovi, kde sebral trezor s penězi a dalšími věcmi v hodnotě téměř 1,5 milionu korun. Důchodce ho pustil k sobě domů, protože zloděj měl na sobě oblečení připomínající policejní uniformu. V tom se dokonce o pár dní dříve na svou oběť vyptával po sousedech.

Trezor se policistům podařilo najít. Vypáčený a prázdný. | foto: Policie ČR

„Okradený Chomutovan se na policii obrátil, když zjistil, že mu doma chybí trezor. V něm měl uschovanou finanční hotovost ve výši 1,3 milionu korun, několik tisíc eur, zlato a další věci,“ uvedla mluvčí policie Miroslava Glogovská.

Pachatel se na čin připravoval. Do paneláku, kde bezmála osmdesátiletý důchodce bydlí, se vydal už o několik dní dřív. Doprovázel ho ještě jeden zatím neznámý muž. Oba měli na sobě oblečení, ve kterém vypadali jako policisté. „Pod smyšlenou záminkou se na seniora vyptávali sousedů,“ vylíčila Glogovská.

Později se jeden z nich opět v převleku vrátil a pomocí vymyšleného důvodu se vetřel do bytu důchodce, který uvěřil, že jedná s policistou.

„Poté s ním diskutoval a v průběhu ´návštěvy´ využil jeho nepozornosti, sebral trezor se zmíněnými věcmi a urychleně byt opustil,“ popsala Glogovská.

Stopy pak policisty dovedly ke čtyřiačtyřicetiletému muži, kterého vypátrali a zadrželi v Praze. Podařilo se jim nalézt i ukradený trezor. „Samozřejmě již vypáčený a prázdný,“ poznamenala mluvčí policie.

Jak se ukázalo, podezřelý je recidivista. Z káznice byl propuštěný před rokem. S policisty nespolupracuje. Vyšetřovatel ho obvinil z krádeže, porušování domovní svobody a přisvojení pravomoci úřadu. Soud ho poslal do vazby. S ohledem na výši škody by mohl dostat až osmiletý trest vězení.

Recidivista si povídal se seniory, přitom jim z tašek bral peněženky:

30. června 2023

Autor: