Muž stíhaný za pokus o vraždu dcerky je ve vazbě, porušil nařízení soudu

  15:04
Otec, který podle vyšetřovatelů na přelomu dubna a května v Chomutově v opilosti brutálně napadl svoji malou dcerku a způsobil jí velmi vážná zranění, už není stíhaný na svobodě. Jak zjistil portál iDNES.cz, muž porušil pravidla stanovená soudem, a musel proto do vazby.
Vazební věznice Hradec Králové

ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

„Obviněný porušil jedno z předběžných opatření, kterými byla původně vazba nahrazena. V okamžiku, kdy bylo porušení tohoto předběžného opatření zjištěno, tak státní zástupce opětovně podal soudu návrh na vzetí obviněného do vazby,“ potvrdil portálu iDNES.cz náměstek krajského státního zástupce Dan Anděl.

Dvaatřicetiletý muž podle něj porušil zákaz požívat a přechovávat alkoholické nápoje. Konkrétnější informace nesdělil.

Soud kvůli tomu poslal muže do vazby ve druhé polovině května.

Policie a státní zastupitelství pro něj původně žádaly vazbu hned po činu. S ohledem na fakt, že v rodině je další malé dítě, se obávaly, že by v protiprávním jednání mohl pokračovat.

Soud však tehdy návrh neakceptoval a vazbu nahradil alternativními možnostmi. Vedle zákazu ohledně alkoholu obviněného také vykázal z domova, zakázal mu styk s rodinou a nařídil dohled probačního úředníka. Žalobce s tím nakonec souhlasil a proti rozhodnutí soudu nepodal stížnost.

Podle dosavadních zjištění vyšetřovatelů opilý muž dítě v kojeneckém věku napadl, protože mu vadilo, že pláče. Holčička skončila v nemocnici s nejistou prognózou dalšího vývoje.

Její otec čelí obvinění z pokusu o vraždu a hrozí mu patnáct až dvacet let vězení, případně lze v tomto odstavci ukládat i výjimečný trest.

Autor: