Chomutov postaví dopravní hřiště za 17 milionů. Bude výjimečné, tvrdí město

  12:02
Chomutov chystá výstavbu dopravního hřiště za 17 milionů korun. Má jít o mimořádný areál, který není nikde jinde v České republice. Projekt klade velký důraz na zeleň.

Má jít o mimořádný areál, který není nikde jinde v České republice. | foto: Město Chomutov

„Nejedná se o standardní dopravní hřiště. Velký důraz byl kladen na celkovou vizuální a funkční stránku, proto je rekonstrukce takto nákladná. Například učebna je navržena jako policejní stanice se schodištěm na střechu a krátkou lávkou s vyhlídkou. Sklad kol je navržen jako vězení se zamřížovanými okny,“ popsala mluvčí města Veronika Říhová.

Dodala, že veškeré objekty budou obrůstat popínavé rostliny, uvažuje se i o zelené střeše, na které by rostly rostliny.

Hřiště vznikne na ploše vedle autoškoly v ulici E. Krásnohorské. Cyklostezka jej propojí s nedalekým volnočasovým areálem pro děti a mládež Domovinka.

„Dopravní hřiště bude sloužit pro všechny věkové skupiny. Budou zde moci jezdit děti na odrážedlech, koloběžkách, kolech, elektrických vozítkách. Rovněž zde budou probíhat dopravní soutěže a dopravní výchova v novém zázemí s učebnou,“ upozornila Říhová.

Nebude chybět sociální zázemí pro návštěvníky. Areál bude vybaven novým mobiliářem, lavičkami, koši a celý prostor bude osvětlen. Součástí hřiště bude i louka vhodná pro piknikování, květinové záhony a živé ploty.

S realizací město počítá v letošním roce.