Zchátralý chomutovský bazén si vybrali filmaři jako kulisy pro výrobu drog

  15:58
Kdysi jeden z nejmodernějších plaveckých areálů na severu Čech – městské lázně v Chomutově – je už několik let opuštěnou ruinou. V neděli v něm ale panoval nebývalý ruch. Budovu z osmdesátých let minulého století si totiž vybrali filmaři v čele s režisérem a producentem Viktorem Taušem jako kulisu pro nový kriminální seriál Zrádci.

„V příběhu policejní tým dostal tip, že se v lázních nachází varna pervitinu,“ nastínila mluvčí štábu Johana Turnerová.

Fotogalerie

Za ní se mezitím odehrávala scéna, kdy do rozlehlé budovy vnikla policejní zásahovka. S nimi vcházela policejní analytička – herečka Lenka Krobotová a státní zástupce v podání Igora Bareše.

Seriál zavede diváka do zákulisí obchodu s pervitinem v Česku.

„Hlavní postavou příběhu je mladý dealer David. Nikdy nechtěl být informátorem protidrogové centrály, ale nemá na vybranou. Ocitne se tak nejen v hledáčku policistů, ale i česko-vietnamské drogové mafie,“ popsali tvůrci.

Scénář pro Českou televizi napsal Miro Šifra. Vznikal ve spolupráci s odborníky z Národní protidrogové centrály.

„Setkání s kulturou protidrogové centrály byla pro mě velmi zajímavá, kdy jsme měli možnost nahlédnout do fungování práce policistů,“ uvedl jeden z herců Rostislav Novák.

Viktor Tauš, jak je u něj už zvykem, vybral specifický způsob natáčení na široké objektivy.

„Při točení blízkých záběrů mám kameru tři až čtyři centimetry od obličeje. Takhle blízko ke kameře jsem se ještě nedostal a sám jsem zvědavý, jak to bude vypadat na plátně,“ dodal herec.

Poslední klapka by měla padnout na začátku října

Kromě lázní tvůrci natáčeli také v obci Výsluní na Chomutovsku, tamní kostel se proměnil v centrálu protidrogové policejní jednotky, a také na silnici mezi Mostem a Chomutovem, dále v Praze, Liberci, Smržově, Sychrově a v Hrabyni.

Tým pracoval také za hranicemi v Polsku a Německu. Poslední klapka by měla padnout na začátku října. První díl odvysílá Česká televize 5. ledna 2020, poslední pak v únoru.

Lokace v regionu filmařům vyhledává Filmová kancelář Ústeckého kraje.

„Kraj nabízí zajímavé a neokoukané kulisy, i proto se k nám často vrací. Je zde řada architektonických skvostů, ale i nevyužívané objekty či přírodní scenerie,“ doplnil náměstek hejtmana pro oblast cestovního ruchu Zdeněk Matouš.