iDNES.cz

O víkendu bude jasno, příští týden se vrátí letní teploty

  13:00
Počasí u nás ovlivní v nadcházejících dnech okluzní fronta, která může přinést dešťové přeháňky, později se ale můžeme dočkat i jasné oblohy. Proudění teplého vzduchu od jihu přinese příští týden teploty stoupající až k 28 stupňům Celsia.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Jiří Koťátko, MF DNES

Zítra se frontální systém projeví naplno, od západu můžeme očekávat oblačno až zataženo, místy s dešťovými přeháňkami, ojediněle i bouřkami. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 15 až 11 stupni, odpolední mezi 23 až 27 stupni. Okluzní fronta by měla do Čech dorazit kolem poledne, odpoledne pak na Moravu a do Slezska.

V sobotu začne od západu oblačnosti ubývat, obloha by měla být postupně jasná až polojasná s ranními teplotami mezi 15 až 11 stupni, při snížené oblačnosti by ale teplota mohla na severovýchodě spadnout až na 7 stupňů Celsia. Nejvyšší odpolední maxima vystoupají na 19 až 23 stupňů, při zmenšené oblačnosti až na 26 stupňů.

I v neděli bude jasno až polojasno, během dne se ale může objevit kupovitá oblačnost s dešťovými přeháňkami. Ranní maximální teploty nepřesáhnou 14 stupňů, odpoledne vystoupají na 22 až 26 stupňů.

V příštím týdnu ovlivní počasí u nás proudění teplého vzduchu od jihu, při zvýšené oblačnosti se mohou ojediněle objevit přeháňky a bouřky. Nejvyšší odpolední teploty dosáhnou na začátku týdne k 23 až 27 stupňům, později až na 28 stupňů a vrátit se mohou i třicítky.

zpět na článek