Ministerstvo dopravy plánuje masivní výstavbu nových komunikací

  9:00
Šéf resortu Daň Ťok slibuje, že promění Česko v obří staveniště. Chce vybudovat až 360 kilometrů nových silnic a dálnic.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Jan Vaca, iDNES.cz

Největší zásahy tradičně čeká dálnici D1 z Prahy do Brna. „Určitě se bude pokračovat v modernizaci D1, kterou chceme mít co nejdříve za sebou. Na jaře tam rozjedeme pět úseků,“ potvrdil mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold. V plánu je i obchvat Českých Budějovic, pokračovat se bude i na dálnici D6 u Lubence v Ústeckém kraji nebo na D11 z Hradce Králové do Jaroměře. Výstavbu některých komunikací ale blokuje ekologické sdružení Děti Země. “My to bereme jako principielní odpor proti té stavbě jako takové, než jako konstruktivní přínos k tomu, aby ty stavby chránily životní prostředí“, dodává Neřold.

Velkolepý plán resortu pro Rádio Impuls zkritizoval bývalý ministr dopravy a poslanec za ODS Zbyněk Stanjura. „360 kilometrů je vymyšlené číslo. Ministerstvo dopravy do něj započítává všechny komunikace, které začne stavět. Mělo by do něj ale počítat jen ty, které do konce roku stihne dostavět. To je to, co občany a motoristy zajímá,“ říká Stanjura.

Poslechněte si reportáž Víta Zábranského:


Autor: