iDNES.cz

Karavany pomáhají v první linii

  10:19
Stojí u nemocnic, domovů seniorů nebo na hraničních přechodech. Pro zdravotníky a policisty nabízejí zázemí během náročný směn. Po celé republice takhle funguje necelá stovka obytných vozů.

Zdroj obrázku: MAFRA | foto: Impuls.cz

Organizátorem celého projektu je Asociace kempování a karavaningu. Ta shání od jednotlivců a firem auta, která pak dodává do potřebných míst. Podle Kláry Hájek Velinské musejí být karavany dobře vybavené, aby si v nich pracovníci odpočinuli. „Splňují ten základ, který oni potřebují. To znamená, aby tam byla kuchyň, toaleta, případně koupelna. Musí tam být i lůžka na spaní a jídelní kout.“ Důležitou podmínkou je i to, že jsou karavany vytápěné.

Svoje karavany zdarma zapůjčila už asi desítka firem a hlásí se jednotlivci. „Jak nám přicházejí poptávky z nemocnic domovů seniorů, tak se vždycky snažíme najít nejbližší nabízený karavan, a ten na místo dopravit.“ Iniciátor myšlenky „Karavany pomáhají v první linii“ Petr Havlíček říká, že se obytné vozy v terénu osvědčily. Některé nemocnice si proto objednávají další. „Třeba Českolipská nemocnice se ozvala, že by potřebovala další karavan. My už tam máme zaparkované dva, tak tam ještě dodáme třetí,“ dodává Havlíček.

Poslechněte si reportáž ze záznamu:

Autor: Markéta Imlaufová, Rádio Impuls

zpět na článek