iDNES.cz

Hvězdy Českého mejdanu s Impulsem už se na sebe těší

  8:00
Jednotliví interpreti v rozhovorech pro Rádio Impuls přiznali, že se sobotního společného vystupování nemohou dočkat. Ve vysílání to přiznal třeba frontman Chinaski Michal Malátný.

ilustrační snímek | foto: Impuls.cz

Podle něj si kapela mejdanem vynahradí koronavirové období bez velkých akcí. „Ty dvě poslední léta nebyly žádný festivaly, takže jsme s kapelou hráli hodně, ale sami. Takže se těším na kamarády z jiných kapel, na Mirai, na Michala Hrůzu, se kterým jsme kamarádi už třicet let, těším se na Jeleny, na Xindla X a nejvíc se těším na paní Rottrovou,“ řekl Malátný.

V rozhovoru pro Impuls prozradil, že byla Marie Rottrová jeho dětskou ikonou. „Její plakát jsem měl jako kluk v pokojíčku nad postelí, vedle Beatles. A je to z českých zpěvaček moje favoritka.“ Na jejím koncertě však nikdy nebyl. Teď bude mít možnost se s ní potkat dokonce na jednom pódiu. Chinaski a Marie Rottrová budou zlatým hřebem celého mejdanu.

Akce odstartuje v 18 hodin koncertem kapely Mirai. Její frontman Mira Navrátil se podle svých slov nejvíc těší na Olympic. „Když člověk má 50 let kapelu, to je neuvěřitelné, zvlášť v dnešní rychlé době. To je podle mě ještě větší úspěch než dlouholeté manželství,“ tvrdí Mirai.

Po něm přijde na scénu kapela Jelen. Zpívání v O2 areně je pro ně zdrojem obrovského adrenalinu. V našem vysílání to pár dní před Českým mejdanem s Impulsem prohlásil zpěvák a frontman Jelenů Jindra Polák. Ten vystoupí na největší hudební akci roku už potřetí. I tak ale čeká, že mu bude na pódiu znova běhat mráz po zádech. „Já si pamatuju, že člověk stojí na pódiu a furt mu to připadá, že to je v pohodě. Pak z dálky přiletí paprsek světla a člověku dojde, jak je to daleko. A je to obrovský adrenalin,“ popisuje Jindra Polák.

Okolo 19:15 přijde na scénu Michal Hrůza. Ten už na Českém mejdanu stejně jako Jeleni v minulosti vystupoval. Díky tomu ví, že je potřeba chystat na sobotu velká gesta. Hala plná tisíců fanoušků pro něj znamená, že komunikace s publikem je jiná než v malých klubech. „Když jste v klubu, tak stačí si dát ruku před ucho, že chcete slyšet vokální reakci publika. Ale v hale musejí být ta gesta mnohem větší, což já nemůžu moc dělat, protože mám na krku kytaru,“ popisuje Hrůza.

Po Michalovi Hrůzovi přijde před 20. hodinou na scénu Petr Janda a Olympic. Po něm si bude několik tisíc fanoušků 35 minut užívat Ondřej Ládek, alis Xindl X. Mezi 21. a 23. hodinou se pak v O2 areně vystřídají Marie Rottrová a Chinaski.

Lístky na 5. Český mejdan s Impulsem najdete na Ticketportalu nebo Ticketmasteru. Pro vstup a pohyb uvnitř haly je nutná ochrana dýchacích cest. Na místě je potřeba se prokázat negativním PCR nebo antigenním testem, potvrzením o očkování na prodělaném covidu. Bez testu mohou být pouze děti do 6 let.

Poslechněte si reportáže ze záznamu:

Autor: Markéta Imlaufová, Rádio Impuls

zpět na článek