V brdských lesích se ztratilo štěně jezevčíka, majitel prosí o pomoc

  10:58
Už skoro tři týdny hledají majitelé devítiměsíční fenku drsnosrstého jezevčíka Helí, která se ztratila koncem října v brdských lesích u Haloun na Berounsku. Mají podezření, že se pes jen tak nezaběhl, ale někdo ho ukradnul.

Ztracená devítiměsíční fenka Helí. (17.11.2020) | foto: archiv majitelů psa

Nedaleko místa ztráty psa totiž po týdnu našli nezvykle rozříznutý či přestřihnutý obojek, na kterém bylo jejich telefonní číslo.

To může mimo jiné svědčit o tom, že někdo měl zájem, aby se fenka už nevrátila do svého domova či nemohla být pomocí obojku identifikována.

01.listopadu 2020 v 08:15, příspěvek archivován: 17.listopadu 2020 v 10:48

Psí detektiv pátrá v oblasti Halouny (u Svinař), Kamenná a okolí, okres Beroun!!!

Helí je 9 měsíců stará fenka jezevčíka. Měla červenočerný obojek se známkou (ten jsme našli 7.11. v lese cca 150m od místa ztráty přeříznutý) a šedý antiparazitní, je i čipovaná, váží asi 5 kg. Je to ještě štěně, je mazlivá. Ztratila se nám na procházce v lese u hospody U Zrzavého Paviána, která je v Halounech u Svinař.

Kontakt: 773262482, pesheli@seznam.cz

„S něčím podobným jsem se nikdy nesetkal, ale pes podle mého názoru žije,“ komentuje nález Tomáš Carba z organizace Psí detektiv. On sám však nezastává teorii, že by počty krádeží psů v poslední době nějak dramaticky narůstaly.

„Krádeže zaznamenáváme, ale jsou to spíše ojedinělé případy,“ řekl.

Odmítá i teorii, že by psa někdo sebral kvůli tomu, aby mohl chodit ven i po 21. hodině. Právě pejskaři totiž mají výjimku z vládního nařízení, které zakazuje pobyt venku po tomto čase.

„V této souvislosti mají lidé spíš zájem o psy z útulků,“ vysvětluje detektiv.

Autor: