Zloděje upoutal klíč ve dveřích, po vykradení bytu ho vrátil vzbuzenému muži

  15:24
Pražská policie pátrá po zloději, který vybral desítky tisíc z cizí platební karty. Dostal se k ní díky tomu, že na chodbě domu na Žižkově našel dveře do bytu s klíči v zámku. Byt vykradl, ale vzbudil při tom majitele. Nezpanikařil ovšem, muži klíče vrátil s tím, že je našel a v klidu odešel.

Krádež se stala v bytovém domě v ulici Zelenky Hajského v Praze 3.

„Pachatel si na chodbě domu všiml klíčů v zámku dveří do bytu a využil toho.  Uvnitř našel nejen spícího muže, ale i jeho osobní doklady, dvě platební karty, pánské náramkové hodinky a doklady k vozidlu,“ uvedl mluvčí policie Jan Rybanský.

Zloděj při pohybu v bytě probudil spícího muže, ale místo aby utekl, pohotově mu vrátil klíče s tím, že je zapomněl zastrčené v zámku. Probuzený muž mu poděkoval a zloděj v klidu odešel s cennostmi. Když muž zjistil, že byl okraden, bylo už pozdě. 

Policistům zloděje popsal, jako 180 centimetrů vysokého muže atletické postavy s lehce snědou pletí. Pravděpodobně mu chybí tři zuby v horní čelisti.

„V souvislosti s tímto případem pátráme po muži, který je zachycen na záběrech z bezpečnostních kamer ve chvíli, kdy odcizenou kartu využil k výběru hotovosti. Částka, která se mu podařila vybrat, přesáhla šedesát tisíc korun. Pokud znáte jeho totožnost nebo máte informace, které by vedly k jeho vypátrání, kontaktujte linku 158,“ dodal Rybanský.

Policie případ vyšetřuje pro podezření z krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za to hrozí trest až dva roky odnětí svobody.

Autor: