Pistáciový fantom ukradl v supermarketech třicet kilo oříšků

  15:18,  aktualizováno  11. října 11:19
Pražská policie pátrala po muži, kterého nazvala pistáciovým fantomem. Ve dvou obchodech v Praze 3 totiž ukradl pistácie v hodnotě téměř dvanácti tisíc korun. V pátek policisté oznámili, že muže našli.

Pražská policie hledá muže, který kradl v supermarketech pistácie. (10. září 2019) | foto: Policie ČR

„Díky zveřejnění případu jsme získali poznatek, který vedl ke zjištění totožnosti podezřelého muže. Nyní s ním budou probíhat standardní kroky trestního řízení,“ informoval v pátek dopoledne mluvčí policie Jan Daněk.

Fotogalerie

Po zloději policie pátrala od poloviny září. Během krádeží si počínal poměrně bezstarostně. V prvním případě přišel do obchodu s nákupní tašku, kterou si odložil, pak si přinesl celou přepravku plnou pistácií, oříšky přendal a odešel. Nijak zvlášť mu ani nevadilo, že kolem něj chodili další nakupující. 

V druhém případě na to šel podobně, tentokrát se však již ani neobtěžoval s tím, aby pistácie nějak ukryl. Jednoduše si vzal celou přepravku a odešel s ní z obchodu. Během obou návštěv supermarketů si takto odnesl celkem třicet kilogramů oříšků.

„Kriminalisté čin vyšetřují pro podezření z trestného činu krádeže, za což v případě dopadení a odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody v délce až dvou let,“ dodala k případu policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Autoři: ,