VIDEO: Seniorku sledoval z obchodu až domů. Policie hledá zloděje v kšiltovce

  12:46
O peněženku se skoro sedmi tisíci korunami přišla seniorka, která se vracela z nákupu v obchodním centru v Praze 9. Ještě v obchoďáku si ji vytipoval zloděj v bílé kšiltovce, který ji sledoval až před panelák v Jetřichovské ulici, kde bydlí. Tam ji před vstupem do domu ukradl peněženku z batohu a utekl. Policisté žádají o pomoc při pátrání.

Událost se stala začátkem června, policisté o ní informovali až nyní. Žena cestovala z obchodního domu autobusem číslo 195. Po vystoupení se vydala pěšky domů.

„Při odemykání vstupních dveří do domu si povšimla, že bezprostředně za ní stojí neznámý muž. Když se otočila, muž odpověděl, že hledá svého známého, avšak poté začal z místa utíkat,“ popsala policejní mluvčí Kristýna Soukupová.

Díky hodinkám Applu odhalila zloděje svého kufru. Policie jí však vyčinila

To se zdálo ženě podezřelé, načež při kontrole batohu, který měla celou dobu na zádech, zjistila, že v něm chybí peněženka. Žena přišla spolu s ní o takřka sedm tisíc korun.

Z kamerových záznamů z nákupního centra a z autobusu policisté zjistili, že si pachatel svoji oběť předem vytipoval a od té doby jí sledoval. „Jelikož muž spáchal krádež na věci, kterou má jiný na sobě nebo při sobě, hrozí mu v případě odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky,“ doplnila Soukupová

Policisté také prosí o pomoc při pátrání. „Pokud muže na kamerovém záznamu poznáváte, informujte prosím linku 158,“ požádala mluvčí.

Autor: