V autě našli polonahou, svázanou ženu. Někdo ji znásilnil, když čekala na syna

  9:40
Policisté vyšetřují znásilnění ženy, která byla ve čtvrtek odpoledne nalezena na pražském sídlišti Prosek v autě polonahá a svázaná. Podle kriminalistů ji přepadl neznámý muž, když čekala na svého syna.

O nálezu ženy v autě, která byla svázaná a polonahá, informoval náhodný oznamovatel, uvedla policie.

„Zatím neznámý muž donutil pod pohrůžkou násilí ženu, která seděla v autě a čekala na svého syna před školou v Praze 9, aby si přesedla na místo spolujezdce, a odvezl ji na neznámé místo, kde ji znásilnil,“ řekl redakci iDNES.cz mluvčí policie Jan Daněk.

Muž podle policie následně s autem přijel do Okřínecké ulice na Proseku a odešel. „Případ je prověřovaný pro podezření ze spáchání trestných činů znásilnění a omezování osobní svobody,“ dodal Daněk.

Útočník v Praze napadl ženu sekerou, policie zadržela podezřelého

Na místo přijela také zdravotnická záchranná služba. „Zhruba třicetiletá žena neutrpěla žádná viditelná zranění a byla předána policii,“ uvedla mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Kriminalisté nyní po pachateli pátrají. Vedle znásilnění jej podezírají také z omezování osobní svobody. Jednalo se podle nich o přibližně čtyřicetiletého muže, štíhlé postavy a vysokého asi 180 centimetrů.

„Oblečený byl do šedých teplákových kalhot a mikiny světlé béžové barvy s imitací ovčí srsti. Muž měl krátké světlé vlasy, ale je možné, že byl plešatý. Měl kruhy pod očima jako od únavy. Byl cítit zatuchlinou a mluvil česky,“ upřesnil Daněk.

Autor: