Zdrogovaný cizinec řádil v hotelu, házel kovové tyče a bušil hlavou do okna

  12:44
Městští policisté v pátek ve dvě hodiny ráno zasahovali v hotelu v Praze 5, kam neoprávněně vnikl devětatřicetiletý cizinec pod vlivem drog. Hlavou bil do okenního skla a po strážníkovi házel kovové tyče, ten ho zpacifikoval pomocí slzného spreje a pout. Muž měl u sebe neznámou krystalickou látku a tubu se sušinou.

Nezvaného návštěvníka na tísňovou linku strážníků nahlásila recepční hotelu. Řekla, že ho naposledy viděli v zahradě ve vnitrobloku, kde ho ale hlídka nenašla.

Zahlédla ho ale v okně v pátém patře, kde bouchal hlavou do okenního skla. „V činnosti pokračoval i ve chvíli, kdy na místo dorazil strážník. Jakmile muž zaznamenal jeho přítomnost, začal po něm házet kovovými tyčemi,“ uvedla mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Kovboj a ninja se chtěli prát s okolím, oba skončili na záchytce

Strážník použil slzný sprej a následně ještě pouta. „Při kontrole, zda není devětatřicetiletý cizinec ozbrojen, u něj byla nalezena tuba se sušinou a v pouzdře na kontaktní čočky také neznámá bílá krystalická látka,“ sdělila Seifertová.

Muž byl celou dobu zjevně pod vlivem drog. Strážníkům řekl pouze to, že byl na party, kde si „něco vzal“.

„Škodu, kterou hotelu cizinec způsobil, nebylo možné na místě vyčíslit, proto hlídka přivolala státní policii a záchranku,“ dodala mluvčí.

Autor: