Hasiči našli tělo zasypaného dělníka na Praze 5. Pod zemí byl asi 6 hodin

  15:42,  aktualizováno  21:45
Pražští hasiči našli po šesti hodinách tělo zasypaného dělníka, muž neštěstí nepřežil. Náročný zásah v Erbenově ulici hasičům komplikovala nestabilní půda. Tělo vyprostili pomocí speciální lezecké techniky.

„V půl desáté večer, tedy po šesti a půl hodinách, se podařilo vyprostit tělo zavaleného dělníka. Na místě se vystřídaly jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů, u zásahu byla i Báňská záchranná služba,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Dělník byl ve výkopu zasypán od třetí hodiny odpoledne.

„Tělo dělníka bylo nalezeno a pomocí speciální vany a lezecké techniky vytaženo z výkopu. Na místě je policie a záchranná služba,“ upřesnili hasiči na Twitteru.

„Měli jsme oznámeno, že v ulici Erbenova hlína zasypala dělníka. Z toho důvodu jsme na místo poslali nejbližší policejní hlídky,“ řekla mluvčí policie Violeta Siřišťová. 

Podle prvotních informací měl na místě zasahovat Speciální tým hasičů USAR (Urban search and rescue team - pozn. red.), který se specializuje na vyprošťování lidí. Nakonec se ukázalo, že tým na místo činu nepřijel. Hasiči si ale půjčovali jeho vybavení. 

„Půda je velmi nestabilní a podmáčená. Provádíme pažení. Pohyb ve výkopu a jeho okolí je obtížný,“ oznámil mluvčí hasičů Martin Kavka na Twitteru.

Do výkopu, ve kterém pracovali střídavě vždy dva hasiči, navíc tekla voda. I to hasičům značně komplikovalo práci. 

Krátce před 18:00 hasiči na Twitteru informovali, že se jim dělníka stále nepodařilo zatím ani najít a jejich hlavním úkolem je nyní vyhrabávání výkopu. 

17.února 2021 v 17:58, příspěvek archivován: 17.února 2021 v 18:26

Stále vyhrabáváme výkop, jsme v hloubce 3 metrů a dle výpovědí dělníků je výkop hluboký přes 4 metry. Po 18. hodině dojde ke střídání části jednotek. Na místě je i ředitel pražských hasičů plk. Luděk Prudil. https://t.co/eCJXyf049F

Autor: