Na Barrandovském mostě policie zajistila tři kradené dodávky z Německa

  10:02
V sobotu ráno policie v Praze na rozhraní Barrandovského mostu a Jižní spojky zajistila tři kradené dodávky a tři cizince, kteří je řídili. Dodávky byly odcizené v Německu.

„Ráno policisté zastavili tři vozidla, která byla odcizena v Německu. Zastavili je na Barrandovském mostě, na místě zajistili tři lidi. Všichni tři jsou cizinci. Na případu budeme pracovat,“ řekl iDNES.cz krajský mluvčí policie Jan Daněk.

Cizinci byli zadrženi za pomoci donucovacího prostředku namířenou střelnou zbraní. Zákrok policie se obešel bez zranění. Zadržené si nyní převezmou kriminalisté, kteří je budou vyšetřovat. 

„Bude probíhat výslech, zajišťování stop, mezinárodní spolupráce, budeme zjišťovat, jak byla vozidla v Německu odcizena,“ popsal policejní mluvčí.

Za jak dlouho se dodávky dostanou ke svým majitelům, nedokázal Daněk říci. „V našem systému nám vozidla prošla jako odcizená,“ uvedl k tomu, jak na vozidla policisté přišli.

Na Jižní spojce, na Barrandovském mostě je omezený pravý jízdní pruh. Dle Daňka to dopravu nekomplikuje, protože sobotní provoz je malý. Řidiči mohou využít dva jízdní pruhy.

Autor: