VIDEO: Žena se v Praze uprostřed noci propadla do kanálu hlubokého 15 metrů

  10:32,  aktualizováno  10:41
K záchraně mladé ženy z kanálu vyjížděli v pátek večer pražští hasiči do ulice Lessnerova. Žena se zřítila do přibližně patnáctimetrové hloubky a byla zraněná. Svědkem pádu byl jeden z jejích rodičů, který událost nahlásil. Hasiči ženu vyprostili s pomocí lezecké techniky.

Událost se stala v pražských Petrovicích před páteční 23. hodinou. Na místo vyjeli specialisté z lezeckého družstva pražských hasičů a hasiči z chodovské stanice.

„Jeden z lezců se do kanálu slanil, ženu zajistil a připravil na vytažení pomocí lezecké techniky. Po několika minutách se ženu podařilo z kanálu vyprostit a předat zdravotníkům,“ sdělil mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Oznámení přijali jako první operátoři na lince 112. „Pád mladé ženy do kanálu oznámil na tísňovou linku jeden z rodičů, policisté zatím na místě nezjistili žádné cizí zavinění,“ sdělil mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Zda v místě chyběl poklop, či z jakého důvodu žena do kanálu spadla, neupřesnil. Doplnil, že ji policisté vyslechnou, jakmile to půjde. „Pokud zjistíme protiprávní jednání, budeme se případem dále zabývat,“ doplnil.

Záchranáři ženu převezli do nemocnice. „Jednalo se o asi dvacetiletou ženu, na místo vyjela posádka se záchranářem, lékař i inspektor provozu. Kvůli vícečetným poraněním byla žena transportována do nejbližšího traumacentra,“ sdělil mluvčí pražské záchranky Karel Kirs.

Autor: