Senior spadl po pár pivech z mostu do Vltavy, na pomoc připlavala policistka

  15:20
Pražští policisté zachraňovali sedmasedmdesátiletého muže, který spadl v opilosti z Libeňského mostu do Vltavy. Z vody jej dostala policistka, která za ním skočila do řeky a připlavala s ním ke břehu.

„V pondělí kolem půl jedenácté večer přijal operační důstojník oznámení, že se z řeky poblíž Libeňského mostu ozývá mužské volání o pomoc,“ uvedla k případu policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Na místo vyrazily nejbližší policejní hlídky. Policisté spolu s hasiči namířili na hladinu světla a skutečně objevili muže, který se držel mostního pilíře.

Ihned poté se za ním pustila policistka, která si jen místo taktické vesty navlékla záchrannou a kolegům předala svou zbraň. Senior byl při vědomí, měl však krvácející ránu na hlavě.

„Proto ho uchopila a plavala s ním ke břehu, kde jí kolegové hodili lano a vytáhli je oba na břeh,“ popsala záchranu mluvčí.

Tam policisté zraněnému muži sundali mokré oblečení a zabalili jej do termoizolační fólie, aby se zahřál. Následně ho předali přivolaným záchranářům.

Zachráněný senior policistům sdělil, že si dal pár piv, zavrávoral a spadl z mostu do Vltavy.

„Díky pozorným oznamovatelům, kteří zavolali na linku 158, se podařilo muže zachránit a předejít tak velkému neštěstí. Děkujeme,“ uzavřela mluvčí.

Autor: