Rameno bagru poškodilo na Výtoni trakční vedení, nehoda zablokovala dopravu

  8:08,  aktualizováno  9:42
V Praze u Výtoně došlo dnes ráno k poruše trakčního vedení na tramvajové trati. Poškodilo jej rameno bagru, které vezl nákladní vůz, jenž pod vedením projížděl. Dotčené spoje jezdily odklonem, případně u nich dopravní podnik zavedl náhradní autobusovou dopravu. Krátce po půl desáté byla závada odstraněna a provoz tramvají znovu obnoven.

„Před tři čtvrtě na osm jsme na tísňovou linku přijali oznámení o havárii, kdy se nákladní vozidlo s naloženým bagrem zaseklo do kolejí, které jiskří. Řidič z místa nemůže vyjet a je zaklíněn pod dráty. V současné chvíli jsou na místě složky z IZS, které provádějí vyprošťování. Komunikace je v místě řízená kyvadlově,“ informovala po osmé hodině pro iDNES.cz mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

V úseku Podolská Vodárna - Sídliště Modřany - Libuš byl zachován provoz tramvají. Mezi Podolskou vodárnou a Karlovým náměstím byla zavedena náhradní autobusová doprava X3. Pražský dopravní podnik cestujícím také doporučil využít linku 190 ze Smíchova.

Linka 2 byla odkloněna přes zastávku Na Knížecí, tramvaje číslo 3 jezdili na Smíchovské nádraží. Linka 7 pokračovala přes Karlovo náměstí a Myslíkovu, tramvaje číslo 17 byly odkloněny do Hlubočep a linka 21 jezdila přes Myslíkovou a Karlovo náměstí zpět na Radlickou.

Autoři: ,