VIDEO: Silnice z Měchenic do Zbraslavi je po provizorní opravě hrbolatá

  11:30
Cesta autobusem nebo autem na silnici číslo II/102 v úseku mezi Zbraslaví a Měchenicemi se stala pro řadu lidí nepříjemným zážitkem. Silničáři totiž dočasně zalili výtluky betonem, který ale na vozovce vytvořil hrboly. Podle Krajské správy a údržby silnic čeká komunikaci kompletní rekonstrukce.

Mezi nejhorší úseky na silnici II/102 patří část na levém břehu Vltavy u Vraného nad Vltavou. Neutěšený stav vozovky samozřejmě upoutal pozornost řidičů.

„Z děr se staly kopečky - opravdu ‘opraveno’ v plné kvalitě. Nebo to byl jen úsek pro uložení zbylého asfaltu?,“ napsal jeden z řidičů do webové aplikace Středočeského kraje Musimetoopravit.cz.

Podle Krajské správy a údržby silnic je to jen dočasné řešení. Silnici od Zbraslavi až do Štěchovic totiž čeká kompletní rekonstrukce, jejíž první etapa začne po Velikonocích.

„Protože realizace projektu je podle platného harmonogramu plánována na čtyři roky, provedli jsme provizorní úpravu výtluků v úsecích, které nebudou předmětem rekonstrukce v letošním roce,“ sdělil Milan Peška z Krajské správy a údržby silnic.

V této chvíli pokračují přípravné práce jako rozmístění značení a úprava křovin podél silnice. Práce na dvou úsecích v délce 400 metrů začnou 24. dubna, další pak budou postupně pokračovat až do prosince.

Doprava bude v některých částech silnice vedena jedním jízdním pruhem a provoz budou řídit semafory.

V další fázi se dělníci přesunou na úsek silnice do Štěchovic. „Ten je momentálně ve fázi vyhlášení veřejné zakázky na zhotovitele a začátek realizace předpokládáme v příštím roce,“ dodal Peška.

Autor: