Dvojice chtěla po muži vrátit čtyřnásobek půjčky, vyhrožovala mu smrtí

  16:18
Nedořešený dluh se stal důvodem pro vydírání 44letého muže. Místo čtyřiceti tisíc, které si půjčil, chtěla po něm totiž věřitelka vrátit mnohem vyšší částku. On však celkem 170 tisíc platit odmítl. To se nelíbilo muži, kterého si žena přivedla s sebou na schůzku s dlužníkem.

Poškozený na smluvené místo dorazil, aby se dohodl, kdy a jak, případně v jakých splátkách peníze vrátí. To se ale ženě a jejímu 37letému mužskému doprovodu nezamlouvalo. Po dlužníkovi požadoval téměř 170 tisíc korun, a to do druhého dne.

„Když poškozený odmítl takové peníze vydat, začal mu 37letý muž vyhrožovat zabitím a újmou na zdraví. U sebe měl navíc i zbraň,“ popsal policejní mluvčí Pavel Truxa.

Tím to však pro dlužníka neskončilo. Dvojice totiž zjistila, že si poškozený průběh schůzky nahrával. „V tu chvíli agresor poškozenému tašku s mobilním telefonem vytrhl a mobilní telefon zahodil do vody,“ uvedl Truxa.

Mělničtí kriminalisté zjistili, že dvojice, které nyní hrozí vysoké tresty, byla v minulosti opakovaně trestána pro majetkovou trestnou činnost.

Sedmatřicetiletého muže obvinili z přečinu vydírání, maření výkonu úředního rozhodnutí a zločinu loupeže. Za to mu hrozí až desetiletý trest. Spolu s ním obvinili i 34letou ženu z vydírání, té hrozí až osmiletý trest odnětí svobody. „Obviněný skončil ve vazební věznici, žena je stíhána na svobodě,“ uzavřel mluvčí.

Autor: