Policie vyslechla vychovatelky, přechod přejezdu řeší jako obecné ohrožení

  10:44
Policie již vyslechla vychovatelky, které natočila kamera v Řeporyjích, jak přebíhají s dětmi předškolního věku přes uzavřený přejezd. Případ kriminalisté řeší jako obecné ohrožení z nedbalosti. Starosta Řeporyjí Pavel Novotný doufá, že se díky této kauze situace zlepší.

Policie už zná identitu žen, ale zatím není jasné, zda se jednalo o mateřskou školku, či z jaké městské části skupina byla.

Fotogalerie

„Prověřováním případu získali detektivové informace, které vedly ke ztotožnění trojice žen z videozáznamu. Ty byly v průběhu včerejšího dne k případu vyslechnuty,“ potvrdil mluvčí policie Jan Rybanský.

Podrobnosti z výslechu, tedy například to, proč ženy jednaly, jak jednaly, ale také neuvedl.

Trojice vychovatelek je podezřelá ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti, za který jím hrozí dva roky, nebo i zákaz činnosti.

Kameru u přejezdu nechal instalovat starosta Řeporyjí Pavel Novotný v sobotu. První případ přebíhání přes uzavřené koleje měli na záznamu jen několik  desítek minut po spuštění. Za celý týden bylo podobných případů třicet. 

„Přejezd je evidentně nastavený správně, stačilo by dodržovat signalizaci. Každých asi 19 minut tady padají závory, ale svádí to k přebíhání, když jeden vlak stojí ve stanici a další vidí lidi odjet,“ řekl k bezpečnosti přejezdu starosta Řeporyjí Pavel Novotný.

Podle starosty se na přejezdu v Řeporyjích zatím nikdo nezranil, ale ví o případech v sousedních Zbuzanech či Hlubočepích.

„Vsadím se, že se u nás situace na přejezdu zlepší. Já nechci nikoho veřejně lynčovat a vím, že jim nic nehrozilo, ale jsem nacista na přecházení. Moje děti se musí rozhlížet i v podzemních garážích,“ dodal k případu Novotný.

Dával průvodčí ženám znamení, ať přejdou?

Česká televize ve čtvrtek upozornila na to, že se v diskuzích na internetu objevily také komentáře lidí, kteří uvádějí, že situaci viděli. Popsali, že na ženy od vlaku někdo z personálu mával, zřejmě průvodčí nebo snad strojvůdce, ať k vlaku přes přejezd s dětmi přejdou. Ani to policie nekomentuje.

Autor: